BETTER OBLIVION COMMUNITY CENTER + support: Christian Lee Hutson Onsdag 01.05.19 DANIEL NORGREN Søndag 26.05.19 MODDI Lørdag 16.11.19 MIDNIGHT CHOIR «Waiting For The Bricks To Fall» Fredag 06.09.19

Søk
Søk på www.rockefeller.no

Meny Nyhetsbrev
Meld deg på Rockefellers nyhetsmail.

Samarbeidspartnere

OBOS

Ticketmaster

Showpakker



RITA ORA + support: Moss Kena Tirsdag 23.04.19


TEENAGE FANCLUB + support: I Was a King Onsdag 24.04.19


Looking Back (over my shoulder) Tour MIKE + THE MECHANICS Mandag 29.04.19

 
Program << >>

Lørdag 15/06-2019 John Dee
DARK ELECTRONIC OSLO:
Kant Kino // Hell:Sector // Xenturion Prime


Det blir et variert program av elektronisk musikk fra undergrunnen når andre utgave av Dark Elektronic Oslo drar igang på John Dee 15. juni!

Det serveres EBM, futurepop, powersynth, aggrotech og industriel metal med innslag av andre elektroniske elementer når Kant Kino, Hell:Sector og Xenturion Prime entrer scenen for tre veldig forskjellige konserter, men alle samlet under den noe mørkere fanen av elektronisk musikk. Før og etter konsertene blir det klubb med DJ og et rikt spekter av den elektroniske musikken vi er blitt så glad i.

KANT KINO spiller mørk og melodiøs EBM, med influenser fra alt fra industri til synthpop. Bandet har holdt på i over ti år, og har utgitt tre full-lengdere og en håndfull EP-er på belgiske Alfa-Matrix.

HELL:SECTOR er tilbake med sin nådeløse blanding av aggrotech, metal og industrial, og leverer harde beats, sinte synther, tunge gitarer og snerrende glefs mot religion, korrupte ledere, en menneskehet på vei mot avgrunnen og en verden som er i ferd med å rives i biter.

XENTURION PRIME sin varierte, men unike stil har fått tilnavnet powersynth. Emosjonelt ladet synthmusikk med innslag av nostalgi og futurisme, kombineres med hardslående industrielle låter og episke instrumentalspor.

Bill. kr. 200,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpner kl. 20.00.

Billetter i salg fredag 15. mars kl. 09.00.


Legg til i kalender Share
Vi anbefaler også ...
 
Program RF JDSS
Torsdag
18.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
THURSDAY:
Dimmu Borgir
Witchcraft
Aura Noir
The Black Dahlia Murder
Urfaust
Svarttjern
Inculter
Au-Dessus
Shakma
Fredag
19.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
FRIDAY:
Hypocrisy
Mgła
Vomitory
Tribulation
Ragnarok
The Ruins Of Beverast
Skogen
Caronte
Superlynx
Lørdag
20.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
SATURDAY:
Bloodbath
Taake
Gaahls WYRD
Impaled Nazarene
Cor Scorpii
Der Weg einer Freiheit
Mork
Avast
Søndag
21.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
SUNDAY:
Opeth
1349
Carach Angren
Misþyrming
Archgoat
Cult Of Fire
Dvne
Altar
Tirsdag
23.04.19
RITA ORA
+ support: Moss Kena
Onsdag
24.04.19
TEENAGE FANCLUB
+ support: I Was a King
Torsdag
25.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Torsdag
25.04.19
FETTY WAP
+ support: Peter Jackson / Ousu Leigh / Royane
Fredag
26.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Lørdag
27.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Lørdag
27.04.19
OSLO BRASSFESTIVAL 2019
Søndag
28.04.19
LUCY SPRAGGAN
Mandag
29.04.19
Looking Back (over my shoulder) Tour
MIKE + THE MECHANICS
Tirsdag
30.04.19
JAA9 & ONKLP
+ support: Frej Larsson (Slagsmålsklubben / Maskinen) / UNDERGRUNN
– fri alder / dører kl. 18.00
Tirsdag
30.04.19
JAA9 & ONKLP
+ support: Frej Larsson (Slagsmålsklubben / Maskinen) / UNDERGRUNN
Tirsdag
30.04.19
THE SLOW READERS CLUB
Onsdag
01.05.19
OSLO ROCK DEALERS
– Disturbed afterparty
Onsdag
01.05.19
BETTER OBLIVION COMMUNITY CENTER
+ support: Christian Lee Hutson
Onsdag
01.05.19
THE BLACK SORROWS
Onsdag
01.05.19
DISTURBED

Design og implementasjon: JPG Jungelpatruljen