DANIEL NORGREN Søndag 26.05.19 THE MOUNTAIN GOATS + support: Laura Cortese & the Dance Cards Søndag 10.11.19 DE PRESS Fredag 13.09.19 SIDE BROK + SIRKEL SAG Fredag 30.08.19

Søk
Søk på www.rockefeller.no

Meny Nyhetsbrev
Meld deg på Rockefellers nyhetsmail.

Samarbeidspartnere

OBOS

Ticketmaster

Showpakker



RITA ORA + support: Moss Kena Tirsdag 23.04.19


TEENAGE FANCLUB + support: I Was a King Onsdag 24.04.19


Looking Back (over my shoulder) Tour MIKE + THE MECHANICS Mandag 29.04.19

 
Program << >>

Onsdag 24/04-2019 Rockefeller
TEENAGE FANCLUB
+ support: I Was a King


Glasgow-bandet Teenage Fanclub holder koken, og fortsetter å forsyne oss med popmusikk av edleste merke.

Albumene «Grand Prix» (1995) og «Songs From Northern Britain» (1997) er obligatorisk pensum i musikkhistoriens ABC, og de har fortsatt å levere varene, senest med albumet «Here» i 2016.

Oppskriften er som alltid fengende poplåter med nynnbare refrenger, flotte vokalharmonier og forførende melodier. Teenage Fanclub har vært en opplagt inspirasjonskilde for utallige band de siste to-tre tiårene, der de selv har mye av sin musikalske arv fra blant andre The Byrds, Neil Young og Big Star.

Bill. kr. 350,- + bill.avg. 18 år leg.
Dørene åpnes kl. 19.00.


Legg til i kalender Share
Vi anbefaler også ...
 
Program RF JDSS
Lørdag
20.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
SATURDAY:
Bloodbath
Taake
Gaahls WYRD
Impaled Nazarene
Cor Scorpii
Der Weg einer Freiheit
Mork
Avast
Søndag
21.04.19
INFERNO METAL FESTIVAL
SUNDAY:
Opeth
1349
Carach Angren
Misþyrming
Archgoat
Cult Of Fire
Dvne
Altar
Tirsdag
23.04.19
RITA ORA
+ support: Moss Kena
Onsdag
24.04.19
TEENAGE FANCLUB
+ support: I Was a King
Torsdag
25.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Torsdag
25.04.19
FETTY WAP
+ support: Peter Jackson / Ousu Leigh / Royane
Fredag
26.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Lørdag
27.04.19
EMERGENZA FESTIVAL 2019
Semifinale
Lørdag
27.04.19
OSLO BRASSFESTIVAL 2019
Søndag
28.04.19
LUCY SPRAGGAN
Mandag
29.04.19
Looking Back (over my shoulder) Tour
MIKE + THE MECHANICS
Tirsdag
30.04.19
JAA9 & ONKLP
+ support: Frej Larsson (Slagsmålsklubben / Maskinen) / UNDERGRUNN
– fri alder / dører kl. 18.00
Tirsdag
30.04.19
JAA9 & ONKLP
+ support: Frej Larsson (Slagsmålsklubben / Maskinen) / UNDERGRUNN
Tirsdag
30.04.19
THE SLOW READERS CLUB
Onsdag
01.05.19
OSLO ROCK DEALERS
– Disturbed afterparty
Onsdag
01.05.19
BETTER OBLIVION COMMUNITY CENTER
+ support: Christian Lee Hutson
Onsdag
01.05.19
THE BLACK SORROWS
Onsdag
01.05.19
DISTURBED
Fredag
03.05.19
THE SAVAGE ROSE
Fredag
03.05.19
LUKAS GRAHAM
+ support: Hein Cooper

Design og implementasjon: JPG Jungelpatruljen